Uniwersalny design domu – rozwiązanie na długie lata!

Data dodania: 04.10.2017


Od dłuższego czasu planujesz budowę domu od zera? A może chcesz jedynie dokonać renowacji swojego obecnego lokum? W obu przypadkach, warto zgłębić tajniki uniwersalnego stylu wystroju wnętrza. Co zrobić, aby uniwersalizm zagościł w naszych progach? Dowiesz się z tego artykułu!

deweloper szczecin – domy

Apartamenty na sprzedaż nad morzem

Czym charakteryzuje się uniwersalny design? Musi być przede wszystkim ucieleśnieniem przestrzeni, która będzie odpowiedzią na potrzeby wszystkich domowników. Jak to zrobić? Jednym z przykładów jest wybór i montaż specjalnego systemu oświetlenia, który działa w sposób automatyczny.

Maszyny stolarskie

Zazwyczaj dołączony jest do niego pilot, który zapewni Ci możliwość ciągłej kontroli nad światłem wewnątrz domu oraz na zewnątrz. Wyobraź sobie, że takie rozwiązanie pojawia się w większości nowoczesnych domów. Budowa domu, może być świetną okazją do zastosowania tego wygodnego oświetlenia.

Kiedy budujesz dom od podstaw, pamiętaj o tym aby przemyśleć kwestię płytek, które często są śliskie oraz dużych powierzchni z drewna. Najnowsze trendy we wzornictwie płytek dzielą je na mniejsze części, powodując większą ilość odstępów między nimi, co w efekcie sprzyja bezpieczeństwu ich użytkowania. Ryzyko poślizgnięcia będzie zredukowane do minimum.

Trudno Ci wejść po schodach? Teraz na pewno nie, ale co będzie w przyszłości? Pokonywanie schodów może być z czasem dużym utrudnieniem dla domowników, dlatego wykonując projekt domu, jeszcze przed rozpoczęciem budowy może warto przemyśleć kwestię ich redukcji?

Pomyśl także o wnoszeniu wielkogabarytowych przedmiotów do domu – na pewno nie będzie to proste gdy napotkasz na schody. Twój dom może stać się miejscem przyjaznym osobom niepełnosprawnym, dzięki poszerzeniu futryn, umożliwiające swobodne przejechanie wózkiem.

Przyszedł czas na serce domu – kuchnię! Jak sprawić, żeby była ona uniwersalna? Pomyśl przede wszystkim o blatach kuchennych z możliwością regulacji. Będzie to powierzchnia dodatkowa, którą możesz umiejscowić na wyspie. To rozwiązanie ułatwi gotowanie osobom niepełnosprawnym, a także Twoim pociechom, które od małego mogą cieszyć się wspólnym pichceniem z rodzicami.

Co z designem naszego domowego centrum dowodzenia? Gusta są różne, ale biel w kuchni stanowi propozycję ponadczasową, która skutecznie opiera się sezonowym modom. Warto postawić na tą kolorystykę, do której idealnie pasują także nowoczesne sprzęty kuchenne.

Mamy nadzieję, że nasze rozwiązania przypadły Wam do gusty – pamiętaj, aby projekt domu – w Szczecinie oraz w każdym innym zakątku kraju, uwzględniał zasady budowania domu uniwersalnego, czyli przyjaznego!

dom na działce Klienta