Skuteczne minimalizowanie kosztów budowy domów – dla każdego!

Data dodania: 04.10.2017


Budowa domu w lokalizacji, jaką jest Szczecin to doskonały pomysł. Skoro postawiłeś już na miejsce, to doskonały czas na przemyślenie kwestii ekonomii budowy, czyli minimalizacja kosztów wybudowania domu, a także jego późniejszego użytkowania. Jak to zrobić? Postaw na budowę wygodnego bliźniaka!

Czym charakteryzuje się dom bliźniak? Spieszymy z wyjaśnieniem! Należy on do kategorii budynków szeregowych, które mimo tego pozostają wolnostojące. Czy ma jakieś minusy? Jednym z nich może być konieczność nieustannego kontaktu z rodziną dzielącą z nami ścianę budynku. Może mimo wszystko warto będzie zaryzykować? Czasami sąsiedzi mogą stać się naszymi życzliwymi znajomymi. Projekt domu, jakim jest bliźniak warto zostawić specjalistom. Pamiętaj, że tego typu rozwiązanie niesie ze sobą szereg wymiernych korzyści!

Jaka jest podstawowa zaleta tego typu projektu? To z pewnością zwiększenie obszaru działki. Jak to możliwe? Już wyjaśniamy. Przepisy budowlane uniemożliwiają budowę domów wolnostojących bliżej niż 4 metry od granicy terenu. Zasada ta przestaje obowiązywać, gdy dwa budynki posiadają wspólną ścianę. Pozwala to na zbliżenie budynku do ogrodzenia, co pozwala na lepsze wykorzystanie działki.

Współdzielenie ściany wiąże się także z podziałem kosztów. Dlaczego? Jeśli budujesz bliźniaka w tym samym czasie co Twój przyszły sąsiad, możecie spróbować negocjacji niższych cen u dostawców, ponieważ kupujecie razem więcej materiałów. Sam koszt wybudowania ściany zostaje także podzielony na dwie części, z czego tylko jedną pokryjesz ty. Pamiętasz o tym, że zima to czas, w którym ciepło bardzo łatwo ulatnia się z naszych domów? Dom bliźniak pomoże Ci temu zapobiec, dzięki połączeniu dwóch

Jakie są jednak korzyści użytkowe posiadania domu bliźniaka? Wyobraźmy sobie, że naszymi sąsiadami nie są obce osoby, ale członkowie rodziny. Wspaniała wizja, prawda? Wasze dzieci będą mogły wspólnie się wychowywać, możecie też na zmianę wozić je go szkół. Takie rozwiązanie oznacza również biesiadowanie z sąsiadami podczas wieczornego grilla lub spotkania przy winie. Mimo wszystko budowa domu, jakim jest bliźniak pozostawia dużą sferę prywatności – posiadasz własny teren, ogród oraz osobne wejście.

projektowanie domów szczecin

Jeśli nie jesteś marzycielem, który koniecznie musi własnymi rękoma postawić swój dom wolnostojący – bliźniak będzie ekonomicznym rozwiązaniem dla Ciebie. Przy budowie domu warto zachować trzeźwy umysł oraz zimną krew, nie zawsze to co ładne okazuje się praktyczne, a przede wszystkim oszczędne! Warto o tym pamiętać, decydując się na tak poważny krok jakim jest wybranie projektu domu, a następnie jego budowa.

Światłowód Orange Kołobrzeg
Domy szeregowe Kołobrzeg
Apartament nad Morzem

 

Czy warto kupić apartament nad morzem?

Czy apartament nad morzem będzie dobrą inwestycją funduszy?