O czym warto pamiętać, zanim rozpoczniesz budowę domu?

Data dodania: 04.10.2017


Myśl przyszłościowo

Na pewno dobrze wiesz, jakie rozwiązanie mogłyby skutecznie ułatwić Ci życie? Nie oznacza to, że od razu musisz uwzględnić je w planowanym na budowę budżecie, jednak ustalenie (chociażby przyszłościowe) takich kwestii instalacyjnych jak wprowadzenie rur czy dodatkowych kabli, może zdecydowanie oszczędzić problemów w przyszłości. W końcu nie chcesz na pewno przekopywać ogrodu, lub burzyć ściany aby przeprowadzić przewód? Właśnie dlatego już teraz podpowiemy Ci o czym warto pamiętać już na etapie planowania, aby nic nie mogło zaskoczyć Cię w najbliższym czasie użytkowania Twojego domu.

Kwestia ogrzewania.

Jakie ogrzewanie wybrać dla naszego domu? To kwestia, które mimo wszystko nie może czekać, dom trzeba w końcu ogrzać! Powietrzna pompa ciepła to rozwiązanie, z którego zadowolonych jest wielu mieszkańców domów jednorodzinnych. Możesz postawić również na często wykorzystywany ostatnio patent z ogrzewaniem na ekogroszek lub nawet z ogrzewaniem gazowym. Dużo zależy od Twoich możliwości, a także miejsca zamieszkania. Nie zawsze istnieje możliwość podłączenia do miejskiej sieci gazowniczej.

Szambo, czy oczyszczalnia ścieków? Wybór należy do Ciebie, jednak każdy z nich wiąże się z pewnymi wymogami.

Oczyszczalnie będziesz mógł wybudować tylko na działce o odpowiedniej obszerności, która dodatkowo musi spełniać odpowiednie warunki gruntowe. Dużym ograniczeniem pozostaje również odległość oczyszczalni od studni na Twojej oraz sąsiednich działkach. Jak działają przydomowe oczyszczalnie ścieków? To proste. Wykorzystują w sposób mechaniczny oraz chemiczny zanieczyszczenia biologiczne napływające z domowej instalacji kanalizacyjnej. Jeśli zdarzy się tak, że nie będziesz mógł umiejscowić na swojej działce oczyszczalni, pozostaje Ci wybór szamba, czyli bezodpływowego zbiornika na ścieki.

Twój dom może myśleć za Ciebie.

Pomyślałeś kiedyś o tym, że Twój dom może ułatwić Ci codzienne życie? Wystarczy, że zainstalujesz w nim kilka podstawowych gadżetów, takich jak przewody do bramy i furtki, video domofon, kamery zewnętrzne dla bezpieczeństwa, a także różnego rodzaju czujników – ruchu czy temperatury. Technologia poszła do przodu i większość z tych urządzeń może być sterowana za pomocą aplikacji mobilnych, które łatwo pobierzesz na swojego smartfona. Możesz również wprowadzić takie udogodnienie jak sterowanie oświetleniem lub głośnością muzyki.

Chłodny klimat w Twoim domu.

Upalne lata zdarzają się co roku, właśnie dlatego już na etapie projektu warto przemyśleć sprawę klimatyzacji. Dzięki niej nasz dom będzie prawdziwą chłodną oazą, w której znajdziemy wytchnienie.

Wszystkie te elementy możesz przemyśleć zanim Twój dom powstanie – dzięki temu przez długie lata będziesz cieszył się jego funkcjonalnością i mieszkał wygodnie!

projektowanie domów Szczecin

Czy warto kupić apartament nad morzem?

Czy apartament nad morzem będzie dobrą inwestycją funduszy?